Ryki. Basen w budowie.

Otwarcie ma być w grudniu 2012. Obiekt wygląda imponująco, choć jest podobno docięty na miarę potrzeb i możliwości finansowych. Z jednej strony sąsiaduje, przez główną i bardzo ruchliwą 17stkę, z mleczarnią. A z drugiej strony ze stawem rybnym i targowiskiem. Okolica jest więc raczej produkcyjna, niż rekreacyjna. Kiedyś czytałem wypowiedź właściciela stawów rybnych na temat tego, jak zapatrywałby się na ewentualną funkcję rekreacyjną ryckich stawów. Z tego co pamiętam to powiedział, że woda jest tam niezbyt czysta a w czasie powodzi rzeczki, które zasilają stawy, zbierają wszystkie śmieci z okolicy. Po drugiej od miasta stronie stawów jest wywyższenie, a na nim ładne działki budowlane, niezbyt wykorzystane.

.

This entry was posted in basen, Ryki. Bookmark the permalink.

9 Responses to Ryki. Basen w budowie.

 1. Kobieta spełniona says:

  No proszę jak szybko budują. Do Ryk zawsze bliżej niz do Kozienic, gdzie jezdziliśmy.

 2. artserwis says:

  To ten sam co miał powstać w Dęblinie ?

  • pani szpinak says:

   A starosta miał jakiś basen w Dęblinie budować? hahaha, artserwis, serdecznie witamy po przerwie:)

   • Szpinak says:

    Ja już od jakiegoś czasu obserwuję, że ten basen to takie kukułcze jajo podrzucone gminie Ryki. Napisałem też już kiedyś, że sytuację można opisać jako „hot potato” czyli gorący ziemniak podrzucany sobie nawzajem przez samorządy. Pewnie, że lepiej byłoby mieć taką pływalnię w Dęblinie ale mniej stresu będzie nas kosztować brak informacji, że np. tutejsza gmina nie jest w stanie takiego obiektu utrzymać. Właśnie pojawiła się informacja, że trzeba tam będzie zatrudnić ok. 20 pracowników, to prawie tyle samo co dla małej szkoły. Okoliczne gminy i tak będą tę pływalnie sponsorować wykupując tam zajęcia dla swych szkół.

    • rodowita ryczanka says:

     Dęblin niech przyjeżdża do Ryk na basen, w końcu to około 10km, nikt nie wspomni jakie wyjazdy były organizowane w latach 80 i 90 ze szkół ryckich na basen na lotnisko do Dęblina… teraz niech dzieci się cieszą ,że nie będą musiały dojeżdżać na basen bo będzie na miejscu.
     Cieszę się,że w końcu udało się zrealizować plany co do basenu w Rykach.
     Mimo iż obecnie mieszkam w stolicy z pewnością będę korzystała z basenu w każdej możliwej chwili wraz z dzieckiem.
     Już się nie mogę doczekać otwarcia.

     • pani szpinak says:

      Też nie widzę większego problemu w dojazdach do Ryk. Aktualnie jeździmy na basen do Puław.

   • artserwis says:

    Starosta nie a i basen chyba nie ten.Dębliński miał mieć jeszcze halę widowiskową…Hala będzie w Stężycy, basen w Rykach a WC-fontanna w Dęblinie i zamiast 20 miejsc pracy jedno – Babci klozetowej.:)
    PS
    Przegrywam niestety batalię o komputer z młodszym pokoleniem. Pozdrawiam jak zwykle bardzo gorąco !

 3. szefo says:

  kiedy bedzie otwarcie tego basenu?

zapraszamy do komentowania