Platforma Obywatelska jest Kobietą!

Mądre, przebojowe, inteligentne – takie panie spotkały się w minioną środę podczas Forum Kobiet w Puławach. Wśród prelegentek można było zobaczyć prof. Lenę Kolarską – Bobińską – posłankę do Parlamentu Europejskiego, dr Joannę Muchę – posłankę na Sejm RP, Henrykę Strojnowską – wicewojewodę lubelskiego, Elżbietę Kołodziej – Wnuk – wiceprezydenta Lublina a także kandydatkę na prezydenta Puław – Beatę Trzcińską – Staszczyk. Gospodarzem spotkania był poseł Włodzimierz Karpiński. Dyskusji przysłuchiwał się także wicemarszałek województwa lubelskiego – Marek Flasiński.

Podczas swoich wykładów, znane panie przekonywały, że kobiety są niezbędne w życiu publicznym a parytety stanowią skuteczne narzędzie do tego, aby zacząć mówić o problemach kraju z kobiecego punktu widzenia. Posłanka Mucha wyjaśniła, że parytet na poziomie 35% to tzw. masa krytyczna, pozwalająca rozpocząć na forum krajowym dyskusję o sprawach bliskim paniom, tj. braku przedszkoli, żłobków, problemach żywieniowych naszych dzieci. Profesor Lena Kolarska – Bobińska podkreślała, że naturalne zdolności kobiet do łagodzenia konfliktów i osiągania kompromisów to ważne cechy w polityce. Dodała, że należy doprowadzić do sytuacji, w której kobiety będą pełniły funkcję premierów czy prezesów banków. Wicewojewoda Henryka Strojnowska mówiła o tym, że kobiety stawiają sobie poprzeczkę znacznie wyżej niż mężczyźni, ale to właśnie mężczyźni muszą  pozwolić paniom zaistnieć szerzej w życiu publicznym, by mogły być równie dobre lub równie kiepskie na swoich stanowiskach, jak ich koledzy.

W spotkaniu, oprócz mnie, uczestniczyły również nasze kandydatki w wyborach samorządowych z ramienia Platformy Obywatelskiej: Anna Lipnicka, Monika Szczepaniak, Agnieszka Kubacka – Sieniawska.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania!

Szpinak’s Wife

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

3 Responses to Platforma Obywatelska jest Kobietą!

  1. michalosiak says:

    Zdjęcie Pani Szpinak z posłanką Muchą-takie twarze muszą przyciągać :)

  2. kasiexa says:

    kurcze Aga nie wiedziałam że się spotkasz z posłanką Joanną Muchą…jestem jej fanką…świetnie sobie daje radę….z przeciwnikami politycznymi , zwłaszcza z Ziobro,…który w programie Rymanowskiego traktował ja jak” słodka idiotkę” tzn tak jak PIS traktuje kobiety a ona zrobiła go na SZARO!….

zapraszamy do komentowania